Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?

Mając na celu urządzenie łazienki musimy podjąć kilka ważnych decyzji, które w późniejszym okresie mogą w znaczny sposób wpłynąć na komfort korzystania z pokoju kąpielowego. Jeśli mamy do wyboru wannę lub natrysk, zdecydowanie częściej stawiamy na tą drugą opcję. Jednak na rynku mamy bardzo wiele rozwiązań i w tym momencie rodzi się pytanie – wybrać prysznic  z kabiną, czy też bez.

Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Warto przed zakupem dokładnie się z nimi zapoznać, by wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie wariant.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem cały czas królują i stanowią bardzo popularne rozwiązanie. Pozwala to na urządzenie łazienki w tradycyjny sposób i tym samym wyraźnie odgradzając strefę kąpielową od suchej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem nadal mogą przybierać różne kształty oraz wymiary – poprzez kwadratowe przez półokrągłe, narożne, płytsze, aż po głębokie. Niektóre z modeli posiadają specjalnie wymodelowane siedzisko i dzięki swojej głębokości mogą stanowić odpowiednik wanny.

Kabina z brodzikiem to nie tylko wybór praktyczny, ale również bardzo ekonomiczny. Ceny najtańszych modeli zaczynają się od 300 zł.

Największą wadą tego typu kabin prysznicowych jest to iż posiadają one swoje określone wymiary i ciężko jest taką kabinę umieścić w łazience o niestandardowych wymiarach.

Kabina z brodzikiem nie sprawdzi się również w przypadku osób starszych, czy niepełnosprawnych. Brodzik stanowi pewien podest, a co za tym idzie dodatkowe utrudnienie i może dla takich osób stanowić zagrożenie podczas wchodzenia i wychodzenia z kąpieli.

Prysznic bez brodzika to rozwiązanie, które pociąga ze sobą większe koszty niż przeciętne rozwiązanie z brodzikiem. Jednak w zamian za to daje nam to spore możliwości aranżacyjne. Kabina bez brodzika może być idealnie dostosowana do możliwości przestrzennych danej łazienki oraz indywidualnych potrzeb jej użytkowników. Nie interesują nas żadne z góry narzucone przez producenta wymiary.

Natrysk można wydzielić pomiędzy dwiema ścianami, odgrodzić drzwiami ze szkła hartowanego, albo całkowicie zrezygnować z odseparowania, tworząc otwartą przestrzeń kąpielową.

Kabiny prysznicowe bez brodzika zyskują coraz większe grono sympatyków, głównie ze względu na swoją dużą funkcjonalność. Rozwiązanie to sprawdzi się w każdej łazience – małej, dużej, czy też zupełnie niestandardowej.

Prysznic bez brodzika to również większa wygoda i bezpieczeństwo dla osób starszych.

Założenie prysznica bez brodzika wiąże się ze zmianami konstrukcyjnymi w łazience, dlatego najlepiej jest zdecydować się na jego zamontowanie przed generalnym remontem łazienki lub na etapie projektowania domu.