Eko łazienka – jak sprawić by nasze mieszkanie chociaż w części sprzyjało naturze.

Ekologia w naszym życiu jest teraz coraz bardziej popularna i odgrywa ona dużą rolę. Zagląda ona nie tylko do naszych lodówek za sprawą naturalnych i bez wszelkich ulepszaczy produktów, ale również do świata architektury oraz wnętrz. Ekologiczna łazienka to przede wszystkim tak, która nie zużywa dużo wody. Na rynku mamy wiele firm oferujących sprzęt z różnymi rozwiązaniami, które powodują że zużycie wody jest dużo mniejsze.

Co więc ma wpływ na zużycie wody w łazience? Przyczyniają się do tego między innymi model miski ustępowej oraz wybór stelaża w przypadku miski wiszącej. Miska ustępowa ze standardowym spłukiwaniem 6/3 l wody może zostać wymieniona podczas remontu na model jeszcze bardziej oszczędny 4 lub 2 l wody do spłukiwania. Pozwala to w znacznym stopniu oszczędzić wodę.

Sprzęty, które łatwiej utrzymać w czystości także są ekologiczne. Dzięki temu zużywa się mniej detergentów, a także wody do mycia ceramiki. Mamy na przykład na rynku do wyboru miski WC bez wewnętrznego kołnierza, pod którym często gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Jego brak znacznie ułatwia oraz przyspiesza umycie wnętrza miski ustępowej.

Warto więc zwracać uwagę na te elementy, by być jeszcze bardziej w zgodzie z naturą.