Trendy łazienkowe na 2016r. część II

W poprzedniej części przedstawialiśmy trendy, jakie obowiązywać będą w najbliższym roku. Znowu powrócą kolory, dużą popularność zyskają wzory 3D. Oprócz tego szarości oraz motywy drewna nadal będą obowiązywały. Jakie jeszcze trendy będzie można obserwować?

Stosunkowo nowym i dość oryginalnym pomysłem są płytki metaliczne. Modne będą odcienie miedziane oraz srebrne. Mimo tego, że metal nie zdobędzie aż takiej popularności jak beton czy cegła, to płytki 3D sprawią, że ciężko będzie ich nie zauważyć ze względu na swój ciekawy design.

NR 1

Inny trend związany z powierzchnią to wzory trójwymiarowe, kształty geometryczne, optyczne kształty 3D, łączenie materiałów na zasadzie przeciwieństw połysku z matem, przejścia kolorystyczne delikatnie przechodzące w poszczególne odcienie, czy też silne kontrasty.

NR 2

W nowym sezonie obecny będzie również styl vintage/retro, który nawiązuje do lat 70. Różnego typu przetarcia, spękania, przecierki, ale też płytki w kształcie cegieł to charakterystyczne elementy takiego stylu. By wszystko jeszcze bardziej nawiązywało do stylu retro należy używać jaskrawych kolorów, łączyć szkliwo z surowym gresem, czy mozaiką.

NR 3

Styl Patchwork tak jak w latach ubiegłych będzie nadal modny. Jednak teraz będzie on występował w bardziej subtelnej wersji. Wybór tego typu płytek sprawi, że atmosfera w pomieszczeniu stanie się bardziej przytulna. Mozaika stworzona z płytek patchworkowych w połączeniu z metalem, drewnem, czy też w czarno-szaro-białej kombinacji lub żywego błękitu będzie idealnie pasowała do każdego wnętrza.

NR 4

Kolory znowu powrócą do łask. W najbliższym sezonie modne będą głębokie i nasycone błękity oraz turkusy ale również intensywne żółcie.

Nr 5