Wybierz idealny zestaw prysznicowy

Wybór zestawów prysznicowych w sklepach jest dość duży, co sprawia że trudno jest wybrać ten właściwy produkt. Przed dokonaniem zakupu nasuwa się kilka pytań. Jakie różnice są pomiędzy poszczególnymi modelami? Jak dany zestaw sprawdzi się podczas późniejszego użytkowania i czy będzie spełniał on wszystkie najistotniejsze funkcje – estetyczność, funkcjonalność oraz użyteczność.

Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są bardzo istotne i to od nich zależy, czy w przyszłości będzie on pełnił wszystkie najważniejsze funkcje.

Swój zestaw natryskowy wybieramy zwracając najpierw uwagę na wygląd i to, czy będzie on pasował do naszej przestrzeni. Modny dzisiaj minimalizm pozwala uzyskać elegancki wygląd łazienki, który służył będzie wiele lat i będzie on pasował do każdego wnętrza. Drugim rozwiązaniem jest nowość – skierowana dla osób zafascynowanych obłymi kształtami, które swe kształty inspirowane są wyglądem roślin oraz zwierząt. Podkreślane jest to bardzo często zmianą kolorów z chromu na zieleń oraz biel. W obydwu stylistykach minimalistycznej i florystycznej obowiązuje jedna zasada – zestawy prysznicowe projektuje sie tak, by stylistycznie pasowały do baterii łazienkowych. Muszą one współgrać stylistycznie z całością armatury łazienkowej.

Druga kwestia to słuchawka natryskowa. To jeden z ważniejszych elementów całego zestawu. Podczas podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniego zestawu powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim musimy zastanowić się kto i w jakim celu będzie z niej korzystał najczęściej. Dopiero wtedy można wybierać pomiędzy słuchawkami jedno i wielofunkcyjnymi. w przypadku słuchawki wielofunkcyjnej możemy wybierać strumień wody w zależności od potrzeb i upodobań. W takich słuchawkach stosuje się najczęściej pięć rodzajów strumieni: strumień deszczowy, hydromasaż, strumień miękki, strumień mgiełka wodna, strumień mieszany.

Trzeci element to drążek natryskowy. Przy wyborze odpowiedniego mogą decydować trzy parametry: estetyka, materiał oraz dodatkowe funkcje. Drążek dobieramy kierując się kształtem, długością oraz grubością drążka tak by pasowały do wybranej baterii natryskowej. Ważna kwestia przy wyborze drążka prysznicowego to materiał z jakiego jest wykonany. Większość z elementów wykonanych jest z chromowanego plastiku. Standardowo element rurki wykonany jest ze stali lub aluminium, polerowanego lub chromowanego, a elementy mocujące i suwak wykonywane są z plastiku. W niektórych modelach stosuje się nieco lepszy materiał jako surowiec dla wszystkich elementów drążku. A wykonuje się go z chromowanego mosiądzu.

Drążek mosiężny jest znacznie bardziej wytrzymały dzięki mosiężnym uchwytom mocującym do ściany, które są odporne na uszkodzenia dużo bardziej niż uchwyty plastikowe. Ważne jest też aby suwak i mechanizm w nim zastosowany dostosowany był do ciężaru słuchawki. Gdy zostałoby to dobrane w niewłaściwy sposób, to słuchawka z biegiem czasu zaczęłaby opadać pod wpływem ciężaru. Ostatni element decydujący o wyborze drążka to dodatkowe wyposażenie – mydelniczka, uchwyt, czy haczyk. Zazwyczaj w zestawach o minimalistycznej stylistyce rezygnuje się z tego typu rozwiązań, ponieważ estetyka jest ważniejsza od funkcji.

Ostatni element na który należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zestawu jest wąż natryskowy. To najtańszy element z całego zestawu, ale to właśnie on decyduje o trwałości kompletu oraz ostatecznym zadowoleniu z całego zestawu prysznicowego. Ten element jest najbardziej narażony na zniszczenie, na zmiany ciśnienia wody, zerwanie oraz inne uszkodzenia. Ważne by kupować produkty sprawdzonych marek, co da nam gwarancję dobrej jakości.

Najważniejsze, by przed kupnem zestawu prysznicowego zwrócić uwagę na jakość poszczególnych elementów. To bardzo ważne by każdy element całego kompletu współgrał ze sobą i każdy mechanizm działał odpowiednio. Nie powinniśmy odczuwać oporu przy przełączaniu wszystkich funkcji. Wszystko powinno chodzić płynnie i bez zarzutu. Warto przed zakupem dokładnie przyjrzeć się produktowi przed zakupem tak byśmy przez długi czas mogli cieszyć się użytkowaniem.