Wanna w łazience? Pomożemy dokonać wyboru!

Fani długich, relaksacyjnych kąpieli wybierając sprzęt do swojej łazienki zamiast kabiny prysznicowej wybiorą wannę. Dzięki niej mogą co wieczór brać długą, odprężającą kąpiel. Rodzajów wanien jest wiele, a wybór odpowiedniej to ważna kwestia. Musi ona pasować do całego wnętrza i dobrze się z nim komponować.

Wybór wanny to nie łatwa sprawa. Ogrom kształtów, wielkości i dodatków tworzy wiele możliwości, ale również nie ułatwia podjęcia odpowiedniej decyzji.

Przed wszystkim musimy znać wymiary wanny, które dopasowane będą do wielkości łazienki. Powinniśmy ustalić również mniej więcej jej kształt oraz ustalić kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej zakup.

Warto też podjąć decyzję, czy chcemy by wanna posiadała jakieś dodatkowe wyposażenie. Czy chcemy wannę z hydromasażem, czy bez.

Wanny prostokątne z ściankami zupełnie prostymi, gładkimi mogą mieć od 100 do 190 cm i szerokość od 70 do 120 cm. Zazwyczaj producenci oferują kilka rozmiarów wanien jednego modelu. Inne rozwiązanie to wanny narożne, które zajmują mniej miejsca, a są równie wygodne jak wanny prostokątne.

Wanny owalne i okrągłe dostępne są jako wolno stojące lub przyścienne. Zarówno pierwsze i drugie przeznaczone są dla większych pomieszczeń łazienkowych. Ponieważ mają one najczęściej powyżej 180 cm długości i powyżej 80 cm szerokości.

Nawet jeżeli w ofercie sklepów nie znajdziemy odpowiedniej wanny to oferują oni także wanny na wymiar. Za taki produkt musimy niestety trochę zapłacić, ale można dzięki temu uzyskać dowolny kształt.

Wybierając wannę należy też zwrócić uwagę nie tylko na kształt zewnętrzny, ale przede wszystkim na profilowane wnętrze. Ma ono wpływ na wygodę użytkowania podczas kąpieli, ale też na zużycie wody.

Wanny mają najczęściej kolor biały, ale mogę też występować w wielu innych kolorach. Z reguły można taki inny kolor wanny wybrać na specjalne zamówienie.

Przy wyborze odpowiedniej wanny musimy kierować się przede wszystkim swoimi możliwościami finansowymi, wielkością łazienki do której kupujemy wannę, musimy znać jej wymiary oraz to jaki chcemy mieć kształt i jaki pasuje do naszego pomieszczenia.