Sposoby na optyczne powiększenie łazienki

Wielkim wyzwaniem przy aranżacji łazienki może okazać się jej wielkość. W przypadku dużej przestrzeni mamy wiele możliwości. Lecz kiedy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią to musimy się nieco bardziej wykazać i wcielić się w rolę projektanta. Warto więc poznać kilka tricków i porad, jak sprawić by nasza łazienka wydała się większa.

Dobrym wyborem będą duże płytki. Sprawią, że łazienka wyda się większa. Dużo małych elementów sprawi, że przestrzeń wyda się jednolita, a co za tym idzie stanie się mniejsza.

Używaj jasnych kolorów, szczególnie biel oraz jasne odcienie szarości. Ciemne barwy mogą przytłoczyć to pomieszczenie i jeszcze bardziej pomniejszych łazienkę. Używanie jasnych barw to podstawa przy urządzaniu małej łazienki.

Wbrew pozorom duże sprzęty w łazience sprawią, że wyda się ona optycznie większa.

Montaż podwieszanej toalety sprawi, że zyskamy kawałek dodatkowego miejsca. Każdy widoczny i odsłonięty kawałek podłogi powiększy łazienkę.

Odpowiednie oświetlenie również odgrywa wielką rolę. Ważny jest także kolor oświetlenia – chłodna biała barwa będzie idealna.

Porządek i schowanie niepotrzebnych rzeczy też jest istotne, jeśli chcemy sprawić by nasza łazienka wbrew rzeczywistości wydawała się większa. Pozostawione na wierzchu małe rzeczy na półkach otwartych nie sprzyjają powiększaniu łazienki. Są one sygnałem na to, że nie mamy wystarczająco miejsca by je schować. Dlatego warto odpowiednio pochować nie potrzebne rzeczy, by jeszcze bardziej optycznie to pomieszczenie powiększyć.