Funkcjonalne rozwiązania dla Twojej łazienki

Wyposażenie swojej łazienki często może sprawiać pewien kłopot. Nie zawsze potrafimy odpowiednio dobrać meble oraz sprzęt, tak by ze sobą wszystko pasowało. Sztuką jest zaaranżowanie łazienki w taki sposób, by była ona funkcjonalna oraz wygodna w korzystaniu. Urządzając to pomieszczenie trzeba mieć na uwadze, że wszystko powinno znajdować się w zasięgu ręki. Warto więc w niektórych przypadkach pokusić się o ciekawe i nietuzinkowe rozwiązania.

Dużą łazienkę znacznie prościej jest urządzić. Najbardziej kreatywne rozwiązania powstają w przypadku, kiedy mamy niewielkie pole do popisu i musimy kombinować na wszelkie możliwe sposoby.

Korzystanie z łazienki musi być wygodne – ważna jest więc powierzchnia funkcjonalna, czyli wolna przestrzeń pomiędzy urządzeniami. Armatura łazienkowa również powinna znajdować się w odpowiedniej od siebie odległości. Taką minimalną przestrzenią jaką powinniśmy pozostawić pomiędzy urządzeniami jest 20-30 cm. W przypadku bliskiego sąsiedztwa umywalki i wanny nic nie stoi na przeszkodzie. Ich krawędzie mogą się nawet pokrywać, nie będzie to stanowiło żadnego problemu przy użytkowaniu.

Aby nazwać naszą przestrzeń łazienkową miejscem funkcjonalnym trzeba pamiętać również o miejscach oraz meblach na akcesoria do łazienki. Dobrym rozwiązaniem będą półki oraz szafki, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca. Dobrze dobrane meble mogą pełnić nie tylko funkcję przechowawczą, ale też estetyczną.

Chyba najbardziej użytecznym rozwiązaniem w łazience są wnęki. Nie zabierają one dodatkowego miejsca, a pozwalają na przechowanie kilku przedmiotów. Można też zastosować w nich ciekawe i oryginalne oświetlenie, które dodadzą uroku pokojowi kąpielowemu.

Interesującym i nowatorskim rozwiązaniem mogą okazać się schowki w obudowie wanny. Oszczędzamy w ten sposób miejsce, a wanna staje się czymś jeszcze bardziej funkcjonalnym. Rzadko spotykanym pomysłem są grzejniki, które pełnią też funkcję półki.

Bardzo przydatne półki zamontować można też w kabinie prysznicowej oraz nad wanną. Pozwolą one na swobodne oraz wygodne korzystanie z kosmetyków potrzebnym w trakcie kąpieli.

Stworzenie takiej ciekawej i funkcjonalnej łazienki wcale nie musi aż tak bardzo obciążyć naszego budżetu. Wystarczy dosłownie kilka prostych rozwiązań i już mamy wygodną i komfortową przestrzeń.