Targi ISH we Frankfurcie – znamy termin następnej edycji!

W programie targów ISH, które odbyły się w dniach od 10 marca do 14 marca 2015 we Frankfurcie nad Menem były wystawy, prelekcje oraz fora dyskusyjne. Hasłem przewodnim targów było: “Comfort meets Technology”. Na wydarzeniu prezentowano światowe nowinki z zakresu projektowania oraz wyposażania łazienek. Kolejna edycja targów ISH odbędzie się w dniach od 14 – 18 marca w 2017 roku.

W ramach zorganizowanego forum na terenie hali prezentowano, jakie trendy będą przewidywane na sezon 2015/16. Na ekspozycji widniały nowe projekty łazienek i głównym motywem przewodnim była ” łazienka otwarta”. Pokazywano również ciekawe rozwiązania, które mogą być pomocne w różnych sytuacjach życiowych.

Według trendów z targów ISH łazienka stanie się już nie tylko pomieszczeniem sanitarnym, ale czymś znacznie więcej. Nowoczesna łazienka jest większa i stanowić ona będzie integralną część większej całości. Nie jest ona schowana w głębi mieszkania, tylko stanowi jedną ze stref. Współczesna łazienka ma więcej miejsca na dodatki, drobiazgi, a nawet książki. Meble do łazienki przybierają bardziej salonową formę. Modne są regały, komody oraz konsole z kolekcji łazienkowych, które sprawdzą się także w sąsiadującej z łazienką sypialni.

Taka nowoczesna koncepcja otwartej łazienki może wydawać się czymś zbyt kuriozalnym, to zdobywa ona małymi kroczkami swoich zwolenników. Również sprzęty mogą łączyć różne funkcje, a także mogą być one umieszczane w różnym miejscu. Może się to dziać bez względu na kształt łazienki, czy projekt wodnej instalacji.

Nowe możliwości występują także w przypadku strefy kąpielowej. Miejsce wanny zostaje coraz częściej zastępowane kabinami prysznicowymi. Rodzaje oraz kształty strumieni można dobierać poprzez rączki prysznicowe, deszczownice, czy dysze wodne. Delikatna mgiełka wody zrelaksuje po ciężkim dniu, a deszczowy strumień orzeźwi, a zaś intensywny strumień lub masujący ukoi obolałe mięśnie. Taka łazienka może sprawić, że poczujemy się niczym w salonie spa bez wychodzenia z domu.